Potrebujete vedieť niečo o zákonnom poistení?

Zákonné poistenie je síce povinným poistením zo zákona, to však nemusí znamenať, že o ňom máme všetky dostatočné informácie. Je veľa otázok a prípadov ohľadom zákonného poistenia, ktoré nám nemusia byť celkom jasné. Ak by sa Vám preto takéto informácie o PZP hodili, neváhajte a nájdite si spomedzi nich tie, ktoré potrebujete. Zaujímavé informácie a témy o zákonnom poistení sú Vám k dispozícií v jednotlivých článkoch.

Ak nestačí zákonné, tak stavte na hraničné poistenie.

Máte v rámci Slovenskej republiky či dokonca v rámci celej EÚ uzatvorené zákonné poistenie? Splnili ste si svoju povinnosť zo zákona a zamedzili ste riziko, že by Vám bola pri kontrole daná pokuta. Čo však ak Vaše cesty smerujú ešte ďalej? Čo ak cestujete s Vašim vozidlom mimo EÚ, kde Vám uzatvorené zákonné poistenie a Zelená karta neplatia? Jednoduchým a rýchlym riešením je hraničné poistenie. Zastúpi Vám zákonné poistenie a Vy môžete cestovať s istotou, že v prípade potreby ste istení. Presvedčte sa sami!

Viac > >

Čo potrebujete pri kontrole zákonného poistenia?

Potvrdenie o uzatvorení tohto poistenia. Ak si totiž splníte svoju zákonnú povinnosť a uzatvoríte si povinné zmluvné poistenie, musíte doklad o ňom nosiť so sebou vo vozidle. Je to najmä pre prípad kontroly policajným orgánom, ktorému ho musíte na požiadanie predložiť. Ako teda, nosíte so sebou doklad o poistení? Alebo sa vystavujete riziku pokuty až do výšky 333 Eur, v prípade zistenia neuzatvorenia zákonného poistenia dokonca až do výšky 3 320 Eur? Neriskujte preto a svoj doklad o zákonnom poistení majte vždy vo svojom vozidle. A oboznámte sa aj s ďalšími dôležitými vecami, ktoré sa týkajú kontroly PZP.

Viac > >

Kedy uzatvárať a kedy vypovedať zákonné poistenie?

Máte platné zákonné poistenie, ale predávate vozidlo? Kedy treda rušiť poistku a kedy odhlásiť vozidlo z evidencie? Alebo ste kúpili nové vozidlo a chcete si ho prihlásiť? Pred samotným prihlásením však už musíte mať zákonné poistenie uzatvorené. Ako a kedy teda prihlasovať a odhlasovať vozidlá, a kedy uzatvárať či vypovedať poistenie? Zopár praktických a užitočných informácií o registri vozidiel, ktoré Vám pomôžu v týchto prípadoch.

Viac > >©  2011 - 2018  |  zakonnepoistenie.eu